Maska për flokët me domate dhe aloe vera

Maska për flokët me domate dhe aloe vera
Përbërësit

Dy domate

2 lugë gjellë vaj ulliri ekstra të virgjër

2 lugë çaji xhel aloe vera

Përgatitja

Në një enë shtoni pak ujë dhe lëreni të vlojë, më pas shtoni domatet për dy a tre minuta në mënyrë që të qëroni më lehtësisht cipën e tyre.

Kalojini në përzierës elektrik dhe shtoni vajin e ullirit dhe xhelin e aloe vera-s derisa të formohet një pastë.

Aplikojeni pastën në kokë dhe për 30 minuta. Më pas i lani flokët si zakonisht. Përsëriteni këtë trajtim një herë në javë. Rezultati do u befasojë.