Lexoni sot, e Premte, 1 Mars 2019 në gazetën “Albanian Free Press”

Lexoni sot, e Premte, 1 Mars 2019 në gazetën “Albanian Free Press”
BE I MBYLL DERËN SHQIPËRISË:

NUK MERREMI ME KRIZËN TUAJ

Raportuesit e Parlamentit Evropian, dush të ftohtë Bashës dhe Kryemadhit, mbështetje të fortë Ramës. Heqin dorë nga ndërhyrja për të zgjidhur krizën, i kërkon palëve ta zgjidhin vetën batakun ku janë futur. PD-në e lë në baltë dhe PPE ku aderon: Respektoni rezultatin e zgjedhjeve, gabim që ikët nga Parlamenti

Lexoni gazetën PDF

Intervistë për gazetën “Albanian Free Press”, me deputeten e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi

PD, Çupi: Nuk mund të ketë parlament njëpartiak, s’ka qeveri pa opozitë

KREU I PD FLET NGA SHKODRA

Basha, kërkesë BE-së: Mos më kërkoni asgjë që s’do ta pranonit për popujt tuaj

2

Lexoni gazetën PDF

KALOHET CAKU DIPLOMATIK

Flekenshtajn kalon në fyerje personale, si përgjigjet Kryemadhi

2

Lexoni gazetën PDF

ZËDHËNËSJA E QEVERISË

Grushti i PE inspiron Spiropalin: PD-LSI, me njerëz jonormalë

3

Lexoni gazetën PDF

KOMENT

REPUBLIKË DHE ANARKI

Nga FRROK ÇUPI

Asnjëra nga këto dy fjalë nuk qëndron me tjetrën; vetë nocionet ‘Republikë’ dhe ‘Anarki’ nuk pajtohen kurrë në jetën e tyre. Por tani na duhet të pranojmë absurdin; dhe ky është absurdi më i thjeshtë: Që të vëmë paralel ‘Republikën’ me ‘Anarkinë’.

Pak më i bezdisshëm do të ishte absurdi sikur të pasqyrohej sipas ‘krizës’ psikologjike kineze: “Je në tren?... Shikon pesë lopë?... Po dy pemë ulliri, i shikon?... Përballë duket një mal që e keni parë veç në kartolina... Atëherë merr këto të dhëna dhe më gjej sa vjeç është gjyshja e trenistit?”.

4

Lexoni gazetën PDF

DOSJA SHKON NË GJYKATË

Saimir Tahiri nën 3 akuza të rënda: Unë, njësoj si Aldo Bare

Ish-ministri i Brendshëm që njihet dhe si i forti i rendit për vitet socialiste të qeverive “Rama”, përballet nga dje zyrtarisht me akuzat e “trafikut të drogës”, “krijimit të grupit të strukturuar kriminal” dhe “krijimi i veprave në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”

5

Lexoni gazetën PDF