Lexoni sot, e Mërkurë 13 Mars 2019 në gazetën “Albanian Free Press”

Lexoni sot, e Mërkurë 13 Mars 2019 në gazetën “Albanian Free Press”
OPSIONI I RAMËS PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS DHE SI E PRET OPOZITA

Shqipëria është përfshirë nga kriza më e thellë politike e afro 30 viteve pluralizëm politik, pasi opozita dogji mandatet. Zgjedhjet lokale janë afër dhe shanset që opozita të bëhet pjesë e tyre janë thuajse zero. Basha dhe Kryemadhi kërkojnë dorëheqjen e Ramës, qeveri transitore dhe zgjedhje të parakohshme. Deputeti i Partisë Socialiste, Namik Kopliku, në intervistë me “Albanian Free Press”, thotë se “mbase kjo situatë absurde mund ta detyrojë [Ramën], që në një moment të gjejë zgjidhje "extra" logjike politike, por kur do të jetë shumë më në avantazh se sot kundrejt opozitës. Mbase pikërisht në atë moment opozita nuk do jetë dakord të aplikohet "zgjidhja" që ata reklamojnë sot”

5/15

GAZETA FALAS NE PDF 

“ETHET” ELEKTORALE

PS nxjerr nga “pluhuri” 26 parti të vogla dhe ofron numërim elektronik në zgjedhjet e qershorit

EKONOMI

GAZETA FALAS NE PDF 

Ndërtimi, sektori më me risk në pastrimin e parave, për bankat s’ka të dhëna

4/14

GAZETA FALAS NE PDF 

ARSIM

Provim shteti për mësuesit, kriteret që duhen plotësuar

GAZETA FALAS NE PDF 

REPORTAZH

Shqipëria promovon turizmin, por mungon koncepti i joshjes

Më e përgatitur se vitin e kaluar ishte Shqipëria në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit këtë vit, por ende i mungon një koncept joshjeje të vazhdueshme në stendë. Kosova paraqitet me të njëjtën moto

GAZETA FALAS NE PDF 

DOSJA ’97

“Bandat, si e shkatërruan supermarketin e VEFA-s dhe Bankën e Kursimeve në Vlorë”

“Albanian Free Press” vijon publikimin e kujtimeve të shkruara në letër nga njeriu që drejtoi  kompaninë rentiere VEFA, gjatë nisjes së vitit të mbrapshtë, 1997...

POHIMI TRAGJIK:“Brenda 48 orëve nga fillimi i përleshjeve, në Vlorë u numëruan 25 të vrarë, 9 vetë nga qyteti, 16 veta nga fshatrat dhe mbi 100 vetë të plagosur. Ky bilanc i frikshëm do të merrte përmasa të paimagjinueshme shumë shpejt dhe deri në fund të vitit 1997 Vlora do të vajtonte mbi 300 viktima dhe rreth 2.000 të plagosur, ose 10% të të gjitha viktimave në shkallë vendi.

10-11

GAZETA FALAS NE PDF 

SPORT

Guidara, “tradhtari” argjentinas gati për Shqipërinë!

“Përmbyset” Partizani,  Teutës i mjaftojnë “5 minuta”

12-13

[caption id="attachment_140407" align="aligncenter" width="764"] afp- F1 NENTOR 2018.pmd[/caption]