Kryeqyteti në "ankth" për derbin e flaktë, zbardhen formacionet për Tirana-Partizani

Kryeqyteti në "ankth" për derbin e flaktë, zbardhen formacionet për Tirana-Partizani
Tashmë janë zbuluar dhe formacionet e dy skuadrave, Tiranës dhe Partizanit, të cilat përballen  në orën 18:00 në stadiumin “Selman Stërmasi”  në derbit e 152-të në histori.

Trajneri Ardian Mema ka zgjedhur të luajë nga minuta e parë me Kobina duke lënë në stol Albi Dokën, referuar dhe paraqitjeve të mira të afrikanit në ndeshjet e fundit

Nga ana tjetër, trajneri Skënder Gega ka lënë në stol Rexhepin, duke kthyer në prapavijë Atandën, ndërsa Idrizaj që vendin e Trashit të skualifikuar. Nga minuta e parë dhe Duka e Mensah.

Tirana: Abibi, Hoxhallari, Kërçiku, Turtulli, Imami, Karabeci, Maveje, Kobina, Greca, Hasani, Ngo

Trajner: Ardian Mema

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Belica, Atanda, Ibrahimi, Telushi, Mala, Duka, Mala, Asani, Bardhi

Trajner: Skënder Gega

/f.ç/Albanian Free Press Online/