Klasifikimi javor, horoskopi 04-10 Mars 2019

Klasifikimi javor, horoskopi 04-10 Mars 2019
Nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

 

12

Gaforrja

Ka një tension që rritet nëse ka përgjegjësi të forta, të tilla si ato me një kompani apo edhe një familje. Është një kohë kur shumë njerëz të gaforres pyesin nëse disa zgjedhje kanë qenë të drejta. Marsi dhe Prilli janë muajt në të cilat ne duhet të rivendosim marrëveshje për të ardhmen. Njohja e asaj që ne duhet të bëjmë nga maji e tutje është e vështirë. Ne kemi nevojë për strategji të reja për të kapërcyer një fazë të vështirë. Risi e kësaj periudhe është tranziti i Uranit, i cili prek të gjitha shenjat, por për gaforren është i dobishëm. Megjithatë, me Saturnin në opozitë, disa zgjedhje janë të domosdoshme. Të premten dhe të shtunën ditët më të ashpra.

11

Akrepi

Disa momente emocioni lidhen kryesisht mbi çështjet personale. Ju duhet të përballeni me një të ardhme të veçantë, tranzitin e rëndësishëm të Uranit që ju fton për të shkurtuar gjithçka që nuk është e mirë. Disa do të presin degë të thata, ndërsa të tjerë presin që fati ta bëjë këtë. Prisni për një episod që shqetëson jetën tuaj. Ju dëshironi që dikush të mos vendosë për ju, por të mos delegojë. Periudha komplekse për ndjenjat. Në marrëdhëniet ku ka një krizë për një kohë të gjatë, mbani nën kontroll nervat tuaja, sidomos të dielën 10 Mars.

10

Virgjëresha

Urani fillon një transit të bukur. Është një moment shumë i veçantë, duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Ju keni tre muaj forcë të madhe, të gjitha në aspektin e shkëlqyer. Identifikoni dashurinë, sepse nëse është e drejtë, mund të mendoni për një ngjarje të mrekullueshme. Pengesë e vetme është të duam të bëjmë shumë gjëra, mos i theksojmë. Kujdesuni për të mërkurën dhe të enjten, ditët kur do të ndiheni të lodhur.

9

Binjakët

Binjakët janë paksa poshtë, por varen nga rrethanat dhe mosha. Njerëzit më të pjekur janë të shqetësuar rreth situatave që duhet të zgjidhin. Që nga janari ka pasur një vonesë të vogël, ju keni hasur në një pengesë të vogël edhe nëse e kaloni, është sepse jeni shumë i fortë. Ditët me ton të mërkurën dhe të enjten, por Marsi është një muaj i rëndësishëm për ndjenjat. Ditët më të mira janë të premten dhe të shtunën.

8

Ujori

Ai do të jetojë tranzitin e ri të Uranit me agjitacion të madh. Urani është planeti i Ujorit, i cili për këtë arsye do të jetojë një revolucion real, madje edhe në marrëdhënie. A është kjo periudhë në të cilën ka polemika, a ia vlen t'i ndjekësh ato? Unë rekomandoj hedhjen e gjithçkaje në qoftë se keni nevojë për të vërtetën, por jini të kujdesshëm sepse Urani në këtë rast është planeti që ju bën të zgjidhni, por në valën e emocionalitetit dhe në vend të kësaj ju duhet të rikuperoni pak racionalitet. Para se të largoni raporte dhe çështje, mendoni për këtë.

7

Bricjapi

Është një javë më e thjeshtë. Ju Bricjapë keni kuptimin e shtëpisë si një bërthamë ku mund të strehoheni. Familja është një bazë për të filluar përsëri, kush nuk e ka atë ndihet pak i zhvendosur. Javë me pak emocion. Kalimi i ri i Uranit është veçanërisht i rëndësishëm, veçanërisht për marrëdhëniet e punës që do të ndryshojnë pozitivisht. Do të keni siguri të reja.

6

Shigjetari

Shigjetari është gati të hiqet. Unë nuk ju vë në vendet e para, pavarësisht se është një vit i rëndësishëm, sepse ka zëra por në praktikë askush nuk ka vënë ende para një fletë për t'u nënshkruar. Me Jupiterin ju bini në këmbë, kjo është një parashutë e mirë. Të premten dhe të shtunën ditë të rëndësishme për ndjenjat. Qielli i bukur për ata që duan të bien në dashuri ose të gjejnë një dashuri të humbur.

5

Demi

Urani hyn pikërisht në shenjën e Demit nga e mërkura. Nëse nuk ju pëlqen diçka gjatë kësaj periudhe, ju mund ta modifikoni pa hedhur gjithçka. Marsi është muaji i jashtëzakonshëm për ndjenjat.

4

Peshqit

Ju keni muzikë brenda, sidomos në këto ditë me Merkurin të favorshëm dhe Hënën në shenjën tuaj. Të mërkurën dhe të enjten do të gjeni dëshirën për t'u ngacmuar. Është koha për dashuri dhe marrëdhënie të reja.

3

Luani

Është një moment i veçantë nga pikëpamja e marrëdhënieve shoqërore. Ju keni një angazhim të madh këtë vit, normale që ndiheni pak nën stres. Deri të martën nën presion, shqyrto ngarkesat e caktuara. Marsi mund t'ju çojë në hedhjen e situatave që nuk shkojnë, por ju jeni gjithmonë protagonistë.

2

Dashi

Dashi ka ditë të mira këtë javë, të premten dhe të shtunën janë ditë edhe më të forta. Dashuria më në fund mund të jetë më energjike, dikush mund të ketë edhe pasuri të vogla në punë. Prilli do të jetë një muaj i mirë për të filluar projekte të reja. Fundjavë intensive për ndjenjat.

1

Peshorja

Ka lajme. Javët e ardhshme janë shumë të rëndësishme për punën, nuk keni më Uranin në opozitë. Do të ketë më shumë qetësi, do t'i rrëshqitni gjërat. Shiko për momentin e ekspozimit dhe do ta keni këtë shans. Do të hapë një mënyrë për t'ju bërë më të dukshëm dhe për të bërë punën tuaj më të mirë. Peshorja gjithmonë dëshiron të ekspozohet, por pastaj në momentin e ekspozimit është e ndrojtur : dilni përpara dhe përballuni me interes se çfarë ndodh. Qielli i madh për ndjenjat.

 

 

loading...
loading...