Gjirokastër, policia sekuestrohen 13 kg kanabis, ishte fshehur nën tokë, në një zonë të pyllëzuar

Gjirokastër, policia sekuestrohen 13 kg kanabis, ishte fshehur nën tokë, në një zonë të pyllëzuar
Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar një sasi prej 13.8 kg kanabis sativa. Lënda narkotike ishte e fshehur në tokë, në një zonë të pyllëzuar.

Nga ana e Policisë po punohet për  kapjen e autorit, ku për arsye hetimore nuk bëhen me dije të dhëna të tjera.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike". /l.k./

Foto Google