Maskë për fytyrë që përmban kungull

Maskë për fytyrë që përmban kungull
Përbërësit:

2 lugë pure kungulli, 1/2 luge mjaltë, 1/2 lugë qumësht, ¼ lugë kanellë

Përgatitja:

Përzieni përbërësit dhe përfitojeni një pastë, të cilën e vendosni në fytyrën e pastër. Mbajeni atë 15-20 minuta e më pas shpëlajeni me ujë.

Piling për trup me rozmarinë dhe limon

Përbërësit:

2 lugë të rozmarinës së shtypur, 1/4 të filxhani kripë, ¼ të filxhanit me vaj të kokosit, një lugë lëng limoni dhe një

lugë mjaltë.

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe bëni piling të trupit.