Maska e luksit për trupin

Maska  e luksit për trupin
4-5 kokrra luleshtrydhe

1/3 gotë mjaltë

1/2 copë çokollatë

1/2 gotë shampanje

Në fillim në mikrovale shkrini çokollatën, ndërkohë që në një grirëse fusni luleshtrydhet dhe mjaltin duke i bërë si pure; Përziejini mirë e mirë në një tas me çokollatën dhe me një furçë të vogël aplikojeni në të tërë trupin. Në një shishe të vogël sprucoje, fusni shampanjën dhe lagni të tërë trupin me të. Mbulohuni me letër alumini dhe qëndroni ashtu për 15 minuta, pastaj shpëlahuni me ujë të vakët.