Klasifikimi javor, horoskopi 25 Shkurt-03 Mars 2019

Klasifikimi javor, horoskopi 25 Shkurt-03 Mars 2019
Nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të mirë e deri tek shenja më pak e favorizuar e javës.

1

Demi

E hëna, 25 shkurt 2019 do të jetë një ditë e mirë, pavarësisht Hënës së kundërt tregoni një lodhje të caktuar në mëngjes. Por ky është një qiell shumë i rëndësishëm dhe horoskopi javor bën thirrje për veprim. Shkurti është një muaj që mund të ketë sjellë disa garanci shtesë dhe një mundësi të dukshme. Nëse atëherë kishte një zhgënjim për dashurinë vitin e kaluar, tani është koha të shohim përpara dhe të shikojmë për emocione të reja, pa u ndikuar më shumë nga e kaluara. Ju keni një nevojë të fortë për të ndarë kohën tuaj me njerëzit që doni. Nëse puna është larguar, duket qartë se keni nevojë të rizbuloni dashurinë më të shtrenjtë.

2

Bricjapi

Ju jeni në një situatë disi të komplikuar, por ju përfshin indirekt, sepse ju dëshironi të ndihmoni të dashurit, anëtarët e familjes ose personin që doni. Ka një ndjenjë të fortë përgjegjësie ndaj njerëzve rreth jush. Ka gjithashtu një lodhje të fortë, por tani ju gjithashtu keni energji për të reaguar ndaj këtyre provokimeve. Ndërmjet të enjtes dhe të shtunës do të jenë ditët më të mira, sepse Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Duhet të bëni propozime ose të sqaroni disa situata të pazgjidhura.

3

Peshqit

Horoskop interesant javore. Ditët e ardhshme do të jenë me forcë dhe guxim. Ka vetëm për të kuptuar nëse kjo forcë ka ardhur me të vërtetë në jetën tuaj. Nuk ka yje më të diskutueshme si në janar, por nuk është gjithmonë e lehtë të harrosh të kaluarën dhe të heqësh qafe një gjendje parehatie. Të vazhdosh të mendosh për të kaluarën do të ishte një gabim, këtë fundjavë është koha për takime.

4

Dashi

Ka disa ditë në të cilat ndihet përpjekja më shumë, por horoskopi i javës është pozitiv dhe tashmë nga e hëna 25 shkurt mund të mbështeteni në një energji të mirë për të shfrytëzuar, në marrëdhëniet me të tjerët. Dashuria mund të jetë protagonist i jetës suaj. Marsi është një muaj më i mirë për ata që duan të përfshihen dhe të duan. Gjithashtu sepse shkurti nuk ishte veçanërisht interesant për ndjenjat. Kishte shumë konfuzion, dhe ka nga ata që mbetën pa e kuptuar se çfarë ishte e nevojshme për të bërë. Nëse ka një person që ju ka lodhur, mund ta ktheni faqen.

5

Ujori

Ujori ka një dëshirë të madhe për risi, ka Uranin duke filluar një transit të veçantë që tregon një ndryshim të interesave dhe vlerave. Varet nga mosha: ata të moshës 20-25 vjeç do të reflektojnë mbi statusin e tyre të punës ose sentimental, por ata që kanë disa vite të tjerë do të pyesin seriozisht veten nëse ajo që po bëjnë është e drejtë dhe nëse u jep kënaqësi. Ju jeni të pazakontë me këtë Uran, në mënyrë të pashmangshme, dikush do të hyjë në telashe ose do të kërkojë zgjidhje të ndryshme. Kushdo që është me një Ujor, do ta gjejë shumë të çuditshëm. Ju duhet të jeni të kujdesshëm dhe të rrethoheni me njerëz miqësorë.

6

Peshorja

Një javë mjaft e qetë, përkundër disa ngatërresave të vogla që mund t'i keni këto ditë edhe në planin e formës. Unë ju thashë se për një kohë të gjatë ju keni qenë duke notuar kundër të tanishmes: nuk është e gjitha armiqësore, por ju doni të ndryshoni jetën tuaj. Ka një shqetësim të caktuar që rezulton në një lloj gabimi në kryerjen e gjërave: nëse jeni duke bërë diçka, por keni kokën diku tjetër, ju rrezikoni të bëni gjëra të gabuara. Ju keni nevojë për përqendrim, përndryshe mund të ketë probleme. Nëse keni përjetuar tashmë disa aksidente të vogla fizike, përpiquni të shëroheni. Të enjten dhe të premten janë ditët më pak intensive të javës për të folur për dashurinë, por të shtunën dhe të dielën shpallet një fazë të rëndësishme, e shkëlqyeshme për ata që duan të shërohen ose të bëjnë takime të reja.

7

Luani

Ju keni një energji të mirë. Fillon me një hënë jo të qetë, të hënën, një shenjë se disa nga gjërat që po bëni janë nën pikëpyetje dhe ka njerëz që përpiqen të mbledhin të dhëna kundër jush. Kjo sepse ju jeni përpara, në ballë të të tjerëve, ju jeni pararendës. Kjo është një javë lufte, ka ende disa nga tensionet e përjetuara javën e kaluar, por mos i hidhni në dashuri sidomos të shtunën dhe të dielën. Marsi do të jetë një muaj që në dashuri do të kërkojë më shumë verifikim dhe maturi.

8

Shigjetari

Është një moment i veçantë, duhet të përqendroheni në gjërat e duhura. Është një vit i rëndësishëm, me Jupiterin në shenjë, por nganjëherë keni diçka që ju ngadalëson. Bëni shumë, dhe pastaj gjithmonë ka diçka të gabuar, sepse keni probleme ose sepse të tjerët ju tregojnë po, por më pas gjithmonë shtyni. Ka një vonesë në kohë, jo në fakt, që herët a vonë do të zgjidhet. Ju vetëm duhet të prisni, Jupiteri i favorshëm tregon se ju mund të keni sukses edhe në situata të ndryshme nga ato që ju zakonisht bëni. Jepni hapësirë ​​kreativitetit, juaji është shenja e udhëtimit, ndryshimeve dhe pasioneve.

9

Akrepi

Ju duhet të përpiqeni të zgjidhni ndonjë problem të vogël, madje fizik. Kjo vlen edhe për ata që kanë mbizotërimin në Akrep. Gjithmonë shkoni me nxitim, por kjo është një javë që ju fton të bëni gjëra me shumë qetësi; ju duhet të përpiqeni të flini edhe disa orë, veçanërisht nëse keni pasur shumë kohë më parë. Kujdesuni për formën më shumë. E enjte 28 shkurt dhe e premtja 1 mars janë ditët më të mira të një jave shumë të veçantë. Në dashuri, ata që bënë ndryshime kohët e fundit po hyjnë në mars që mund të sjellin ndryshime.

10

Gaforrja

Nyjet kanë ardhur në krehër për ju. Shkurti ishte trazuar për ndjenjat, ju mund të keni hapur disa hipoteza, të cilët lejojnë një person dhe e gjetët një të tillë, por nuk jeni i bindur, apo ende keni një barrë në stomak ose në ndërgjegje, por edhe jo aq të bindur për një marrëdhënie të re. Ka një horoskop pak të veçantë në lidhje me ndjenjat dhe marrëdhëniet me familjen. Problemet nuk zgjidhen në një çast, ju gjithmonë keni disa dyshime, sepse ju kurrë nuk jetoni raporte sipërfaqësore, por të thella, për t’i trajtuar në mënyrë të detajuar. Kjo është arsyeja pse ju gjithmonë gjeni diçka të gabuar, në detaje! Në qoftë se një histori nuk funksionon, kjo është një javë ku ju keni për të bërë zgjedhje, ndoshta në mes të 28 shkurtit dhe në fillim të marsit, janë ditët kur ju keni shumë dyshime në dashuri dhe një shans për të thënë atë që mendoni.

11

Binjakët

Ka ende pak tensione. Në mes të të martës dhe të mërkurës ka një anë te diellit me hënë dhe Mërkuri nuk ndihmon. Kështu që ju ndiheni pak se po jetoni. Ky është një vit që ka lindur me Jupiterin në opozitë, kështu që të gjithë janë shkaqet, ligjore dhe çështjet burokratike që përfshijnë stres: ju duhet të jeni i durueshëm para se të keni rezultate, të cilat thuhet se kanë ndjeshmëri. Ju keni për të lundruar në pamje. Kush ka pasur ndonjë vonesë ose problem fizik, tani duhet të pushojë, sidomos në fillim të javës.

12

Virgjëresha

Në fillim të javës mund të keni një problem të vogël pune, një situatë stresi që duhet të kapërceheni. Keni një Saturn në aspekt të mirë dhe gjërat që janë bërë janë të mira, aq shumë në mënyrë që në vitin 2019 do t'ju japë shumë zgjidhje, por këto ditë janë pak larg, ju duhet të përpiqeni dhe të bëni gjërat e duhura. Të martën dhe të mërkurën janë ditët më të vështira, në mes të javës, një moment i forcës: 28 shkurt dhe 1 mars janë ditët më të mira. Mos bëni gjëra të rrezikshme dhe kaloni më shumë kohë në vetvete: zgjidhni problemet e të tjerëve që ju keni lënë pas dore.

loading...
loading...