KLASIFIKIMI JAVOR/ Horoskopi 11-17 shkurt 2019, nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

KLASIFIKIMI JAVOR/ Horoskopi 11-17 shkurt 2019, nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox
Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

 

12

Akrepi

Problemet e parave të kësaj periudhe të fundit mund të ndikojnë negativisht personat e akrepit, të cilët duhet të përpiqen të mos sjellin këto tensione në familje ose në dashuri.

Të hënën dhe të martën ditë të veçanta të një jave me lëvizje të ngadalta. Do të shëroheni nga e shtuna, kur mund të bëni kërkesa.

11

Binjakët

Ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve këtë javë do të duhet të marrin vendime të rëndësishme lidhur me punën. Do të ketë momente nervoze dhe vështirësi, por duhet të përpiqeni ta mbani durimin, edhe nëse keni një ndjesi të brendshme të rëndësishme. Java ju sheh të marrë nga disa diskutime për shkak të Jupiterit në opozitë. Ka një mijë dyshime. Mos e tronditni ujin në dashuri të enjten.

10

Ujori

Javë pak e nënshtruar dhe e çrregullt. Do të ndiheni shumë të shqetësuar dhe të lodhur dhe kjo do t'ju bëjë të lëvizni ngadalë. Ka çështje të punës që duhet të qartësohen. Ditët e ardhshme megjithatë janë interesante për udhëtime, ndërkohë që për ndjenjat ndoshta do të ketë mundësi për takime të reja për personat e lindura nën këtë shenjë.

9

Dashi

Kjo do të jetë një javë e komplikuar për ata që janë lindur nën shenjën e Dashit, i cili gjithashtu do të duhet të merret pak me konfuzionin për sa i përket ndjenjave, ku ata jetojnë një fazë agjitimi. Më mirë të jesh i kujdesshëm, madje edhe në punë. Të hënën dhe të martën ditë interesante. Fundjavë jo shumë e mirë në dashuri.

8

Shigjetari

Është koha për të dalë më shumë dhe për të takuar më shumë njerëz, të lirë nga paragjykimet dhe pasigiritë. Për ata që tashmë janë në çift, javët e ardhshme janë të përshtatshme për projekte të reja. Hëna në opozitë të hënën dhe të martën. Jupiteri i veçantë në mes të javës: kënaqësitë janë në rrugë. E diela ditë me fat për takimet.

7

Gaforrja

Në këtë javë ju jeni torturues në dashuri dhe në ankth dhe mund të keni konflikte me partnerin tuaj. Kjo është ende një periudhë e nervozizmit dhe do të jetë e vështirë të përpiqeni të punoni në qetësi dhe harmoni, por është koha për t'u përballur me disa reflektime për të kuptuar se si të menaxhohen më mirë emocionet.

6

Peshorja

Gjysmë renditje për ata që janë lindur nën shenjën e Peshores. Pozicioni nuk është më i miri, por mund të superohet me diplomacinë dhe durimin. Natyrisht, ditët e ardhshme nuk do të shpëtojnë nga tensione të këqija, por gjëja e rëndësishme është që të përballeni me çdo gjë me një buzëqeshje. Duhet pak guxim. Mjedisi krijon probleme. Ju dëshironi të ndryshoni, por ju nuk do të jeni në gjendje ta bëni këtë përpara marsit. Të mërkurën dhe të enjten ditë më interesante.

5

Demi

Ka disa emocione interesante që dalin këtë javë në fushën e ndjenjave, pas dy muajve të fundit në të cilën mendimet janë përqendruar veçanërisht tek paratë dhe puna. Është ende një kohë e mirë për t'u zënë me punë e për të pasur rezultate. Të hënën dhe të martën.

4

Luani

Luani kthehet protagonist. Kjo është një javë e shërimit: është koha për të bërë diçka më shumë, por kjo është edhe koha për të marrë më shumë qasje në të tjerët. Të hënën dhe të martën ditët disonante, por do të keni një pagesë shtesë nga e mërkura. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të harruar një ndarje. Javën e ardhshme do të fillojë një periudhë të favorshme për dashuri, por ata që kanë lindur e luanit ende mund të përballen me disa vështirësi.

3

Virgjëresha

Medalje bronxi për ata që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës, të cilët kanë një horoskop të bukur, por ata duhet të jenë të kujdesshëm në dashuri. Ka kohë ende që të bjerë në dashuri. Javët e ardhshme do të sjellin shanse më të mëdha për Saturnin dhe Venusin në pamje të mirë. Ju keni shumë planetë të favorshëm, por duhet t’i kushtoni vëmendje mosmarrëveshjeve të hapura.

2

Peshqit

Së fundi Peshqit janë në krye të renditjes. Pas kohës së keqe muajin e kaluar, tani të mbështetur në energjinë e tyre, në saj të Merkurit dhe Venusit janë miqësorë. Kujdes, ja pse: Dita e Shën Valentinit do të jetë një ditë disi nervoze, më mirë për ju nëse vendosni për të shtyrë një takim dashurie.

1

Bricjapi

Shenjat e tokës po shkojnë shumë mirë. Ky për ju është një moment i forcës, ka shumë vitalitet, me një Merkur në anën tuaj. Të hënën dhe të martën janë ditë interesante, por mund të ketë probleme. Kini kujdes në fundjavë për marrëdhëniet me shenja si Gaforrja, Dashi ose Peshorja që në dashuri në këtë kohë nuk kanë ide të qarta. Në përgjithësi, Bricjapi dëshiron atë që ai thotë se duhet respektuar.