Kategoria e Parë/Shkodër, portieri lë fushën dhe niset me ambulancë drejt spitalit

Kategoria e Parë/Shkodër, portieri lë fushën dhe niset me ambulancë drejt spitalit
Portieri dëmtohet rëndë, në një ndeshje të sotme, në Shkodër.

Ngjarja ka ndodhur në ndeshjen e Kategorisë së Parë, mes Vllaznisë dhe Shënkollit. Portieri i Shënkollit Rinev Danaj pas një përplasje me një mbrojtës të skuadrës së tij, gjatë një aksioni të Vllaznisë, është dëmtuar dhe për pasojë la fushë, duke u dërguar me ambulancë në Spitalin Rajonal Shkodër.

Mbyllet Pjesa e parë e ndeshjes Vllaznia- Shënkolli u mbyll 1-0, me gol të Gocaj në ‘23/

Vllazna kryeson grupin e saj.

Grupi A - Sot

14:00 Dinamo - Iliria

14:00 Vllaznia - Shënkolli

14:00 Besëlidhja - Vora

Grupi B- Sot

14:00 Tomori - Apolonia

14:00 Pogradeci - Bylis