Ja si do jetë dita sot

Ja si do jetë dita sot
 

Sot do jetë ditë me diell po e ftohtë. Ky është parashikimi i motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Ky Institut ka bërë parashikimin e motit për ditën e diel, që mund t’ju interesojë për planifikimet familjare.

Reshjet

Ditën e sotme nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilkin qark.

 

Temperaturat

Të diel temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

-Në bregdet: 5 / 14 °C

-Në vendet e ulëta: 4 / 13 °C

-Në vendet malore: -1 / 10 °C

Era

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.