INTER/ Parma, shansi i fundit për Spalleti 

INTER/ Parma, shansi i fundit për Spalleti 
Milan dhe Inter ndjekin modën e sezoneve të fundit, duke zhgënjyer sërish.

Pas humbjes 1-0 të Inter me Bolonjën në shtëpi 0-1 dhe barazimit 1-1 të Milan me Romën, është vënë në diskutim e ardhmja e dy trajnerëve.

Zhgënjim më të madh ka në kampin zikaltër.

Kjo ka bërë që trajnerit Spalletti t’i jepet edhe shansi i fundit tek Inter.

Nëse ai nuk fiton ndaj Parmës, shkarkimi konsiderohet i sigurt.

Sirena pati edhe për Gatusso, por trajneri i Milan, falë një ecurie më të pozitive në javët e fundit, ka gjetur disi ekuilibrat, ndonëse tifozët i ka zhgënjyer barazimi me Romën.