EUROPA LEAGUE/ Hidhet shorti për çerekfinalet, evitohen përballjet e mëdha. Ja të gjitha çiftet

EUROPA LEAGUE/ Hidhet shorti për çerekfinalet, evitohen përballjet e mëdha. Ja të gjitha çiftet
Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës përcaktoi përballjet në fazën e 1/8 në Ligën e Europës.

Asnjë surprizë, asnjë përballe e madhe dhe asnjë ndeshje mes skuadrave të të njëjtit shtet.

Dy skuadrat angleze, Chelsea dhe Arsenal si dhe dy skuadrat italiane, Inter dhe Napoli, evituan përballjet e rrezikshme mes tyre dhe “peshkuan” kundërshtarë më të dobët, të paktën në letër.

Ndeshjet e para do të luhen më 7 mars, ndërsa ato të kthimit një javë më pas, në datën 14 mars. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Foto: Google