Babai i Dritan Dajtit rrëfen: Me Berishën kishim marrëdhënie të afërt, Dritani shok klase me Argitën

Babai i Dritan Dajtit rrëfen: Me Berishën kishim marrëdhënie të afërt, Dritani shok klase me Argitën
Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për News 24 ka treguar marrëdhënien e afërt me ish kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të bënte ç’është e mundur që djali i tij të linte qelinë sa më shpejt.

Teksa ish lideri demokrat akuzon sot kryeministrin Edi Rama se shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dajtin, babai i këtij të fundit në intervistën e hershme ka dëshmuar se ishte mik i familjes “Berisha” dhe se djali i tij ishte shok klase me Argitën, vajzën e Sali Berishës. Gjithashtu ai tregon se ka gatuar shumë herë në shtëpinë e Berishëve sa herë që kishte gëzime familjare.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

VIDEO

https://www.facebook.com/gazetatema/videos/348623242656051/?t=35