ANGLI/ Aguero tripletë Arsenalit, Siti presion Livepulit

ANGLI/ Aguero tripletë Arsenalit, Siti presion Livepulit
Aguero shënon tre gola dhe i jep fitoren Mançester Siti ndaj Arsenal, në ndeshjen e javës së 25-të në Premier League.

Koscielny realizoi për londinezët golin e nderit.

Kjo fitore e mban Manchester City dy pikë lag Liverpool, por Të Kuqtë luajnë sot (21.00) ndaj Uest Hem.

United fitoi me gol të Marcus Rashford, 1-0, ndaj Leicester, duke parakaluar me një pikë Arsenal, në vendin e pestë.

Chelsea mban vendin e katërt me 50 pikë dhe Tottenhem vendin e tretë me 57 pikë.