Rama: I çova provat e mëkatit ndaj Gentit dhe Meta po vuan tani!

Rama: I çova provat e mëkatit ndaj Gentit dhe Meta po vuan tani!
Reagon kryeministri

Kryeministri Edi Rama, ndryshe nga ashpërsia dhe të folurit emocional të së enjtes, dje (e premte) ishte më i përmbajtur në deklarime.

Por ka përfituar nga deklarata e fortë e Metës, që ta kthejë vëmendjen për deklarata emocionale, pikërisht nga Presidenti:

”Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktoresha e Shkencave fjalëkalimin e faqes zyrtare ose pastaj është në atë fazën kur i bën thirrje popullit për të marrë armët, ngaqë s'di si të dalë nga gropa që i hap vetes!

“I çova provat e mëkatit ndaj Gentit dhe vuan tani”, - përfundon mesazhi i Ramës, pa treguar gjithsesi se cilat janë provat që i ka çuar Metës.

Lexoni dhe: Meta, mesazh për Ramën: Bëri gabim fatal që kërcënoi edhe Presidentin e Republikës

Shpërndajeni me miqtë tuaj: