Moti nesër, s’do të ketë reshje, por temperaturat bien nën 0 °C

Moti nesër, s’do të ketë reshje, por temperaturat bien nën 0 °C
IGJUM parashikon se nesër (e shtunë dt.12) nuk priten reshje.

Temperaturat do të pësojnë rënie të minimumeve dhe rritje të maksimumeve.

Më konkretisht, nesër (e shtunë dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 0 / 10 °C, në vendet e ulëta: - 2 / 7 °C, në vendet malore: - 9 / 3 °C. /l.k./

Foto Google

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: