Maska me kungull dhe mjaltë

Maska me kungull dhe mjaltë
Kjo maskë përgatitet me përzierjen e një filxhani çaji me pure kungulli dhe dy lugë çaji mjaltë.

Përzieni kungullin dhe mjaltin sëbashku dhe përzieni derisa të krijohet një krem homogjen. Aplikojeni maskën në flokët tuaj dhe mbulojini me një peshqir dushi. Lëreni për 20 minuta dhe më pas lani flokët me ujë të ftohtë. Mjalti dhe kungulli do të mbrojnë flokët tuaj nga moti i ftohtë dhe do të parandalojnë tharjen.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: