Manjani: As Enveri dhe as Edvini nuk e zhdukën bastin, popullit i flasin për “borgjezë”, ndërsa vetë jetojnë me ta dhe si ata

Manjani: As Enveri dhe as Edvini nuk e zhdukën bastin, popullit i flasin për “borgjezë”, ndërsa vetë jetojnë me ta dhe si ata
Me hyrjen në fuqi të ligjit për mbylljen e lojërave të fatit, reagon edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke publikuar një shkrim gazete të kohës së diktaturës.

Në një mesazh të shkurtër në rrjetin social Manjani shkruan: “As shoku Enver e as shoku Edvin nuk e zhdukën dot bastin. Popullit i flasin për “borgjezë”, ndërsa vetë jetojnë si ata dhe me ata…

Nejse, vërtetë “kishim kohë” (që nga ajo kohë) që s’kishim parë të vihej bast fshehtas…”. /l.k./

Shpërndajeni me miqtë tuaj: