Horoskopi i Paolo Fox për fundjavën: Shenjat më me fat në dashuri

Horoskopi i Paolo Fox për fundjavën: Shenjat më me fat në dashuri
Akrepi

Është një muaj shumë interesant që ju favorizon edhe nga pikëpamja sentimentale. Mos i nënvlerësoni miqësitë që lindin tani. Një njohuri nëse kultivohet mund të bëhet diçka e veçantë. Ka kreativitet të madh në punën tuaj dhe intuita juaj do te jetë e dyfishtë. Forca juaj dhe mençuria shpesh ju bëjnë një udhëzues për të tjerët. Por tani përpiqu të qëndroni i përqendruar te vetja.

Ujori

Këtë fundjavë me favorizimin e hënës mund të mendoni të jetoni me një emocion më të bukur. Në fakt, hëna promovon takime, si dhe udhëtime. Organizoni disa ekskursione në shoqërinë e njerëzve që ju interesojnë më së shumti. Të qenit i rrethuar nga njerëz të gëzuar pozitiv menjëherë ju vë në një humor të mirë. Fundjavë gjithashtu interesante për njohuritë e punës.

Luani

E shtuna dhe e diela janë ditë të bukura për dashuri. Edhe beqarët nuk kanë vështirësi për  të udhëtuar për të krijuar njohje të reja. Ata që do të jenë afër jush sigurisht që nuk do të mund të admirojnë hijeshinë e madhe të pozitivitetin tuaj. Ju mund të pranoni me veten, edhe nëse ka një ndarje që duhet trajtuar, ajo do të jetojë mirë, sepse mund të përjetohet si një çlirim.

Demi

Jeni një shenjë që kurrë nuk hiqni dorë nga disa gjëra. Nuk mund të qëndroni pa bërë asgjë dhe për këtë arsye keni një qëndrim konstruktiv dhe shumë pragmatik. Për të tjerët, jeni një referencë, gjithashtu sepse cilësitë tuaja ju bëjnë veçanërisht të besueshëm. Mund të ndiheni të dërrmuar nga shumë përgjegjësi. Ose mund të jeni nën presion, sepse ka çështje të reja për tu trajtuar. Përfitoni nga fundjava për të pushuar dhe për të rimarrë energji.

Parashikimet e për shenjat e tjera të horoskopit nga Paolo Fox

 Binjakët:

Fatkeqësisht, Janari nuk është një muaj i lehtë. Të gjithë ata që kanë lindur në këtë shenjë, të cilët punojnë shumë për të realizuar dhe kapërcyer një problem dhe përpiqen të ecin përpara, e dinë mirë. Pengesat nuk mungojnë, dikush mund të zhgënjejë pritjet tuaja dhe ta bëjë situatën edhe më të komplikuar. Mundohuni të paktën këtë fundjavë të jeni në gjendje të pushoni dhe të përballeni ditët e ardhshme me më shumë energji.

Gaforrja

Në fundjavë kishit shumë gjëra për të bërë dhe disa momente tensionesh. A nuk mendoni se duhet të ngadalësoni pak ritmin? Në familjen tuaj dhe në punë ka shumë probleme që ju duhet të merren me të shpejtë. Dhe me kundërshtarët bëhet vërtet e vështirë të jesh i qetë. Duhet të përpiqem t'ju tregoj më shumë se këto tensione, janë pjesërisht, sepse dikush do të përpiqet të ndërhyjë dhe t'ju tregojë të tijën.

Peshorja

Gjatë kësaj fundjave mund të ketë situata të tensionuara për të menaxhuar. Për momentin, ju nuk ndiheni sikur keni të bëni me çështje dhe probleme që ju kthejnë në të kaluarën. Sidoqoftë, në horoskopin e tij, Paul Fox gjithmonë kujton se shumë vështirësi përcaktohen nga mjedisi rrethues. Kjo kushtëzohet me Saturnin disonent që e bën të vështirë për ata që kanë lindur në këtë shenjë që të gjejnë qetësi dhe kënaqësi në atë që duan të bëjnë.

Bricjapi

Me Saturnin në shenjë mund të rindërtojmë atë që nuk shkoi mirë në të kaluarën. Të lindurir nën shenjën e Bricjapit janë shumë të ngadalshëm, por gjithashtu shumë të vendosur. Mund të vazhdoni pa shumë pengesa dhe pa shumë armiqësi. Tani po përpiqeni të mbillni mundësi të mëdha për muajt e ardhshëm. Fundjavë interesante edhe nga pikëpamja sentimentale.

Peshqit:

Ekziston një rikuperim i mirë tani ju mund të mendoni për zgjidhjen e disa konflikteve të vogla sentimentale. Edhe nëse ka pasur tensione, mund të shëroheni dhe të përpiqeni të ecni përpara. Mos kini frikë të thoni se çfarë mendoni, veçanërisht në dashuri, duhet të keni guximin t'i thoni gjërat drejtpërdrejt dhe të përpiqeni të rikuperoni, ku gjatë javëve të fundit ka pasur tensione dhe keqkuptime.

 Dashi

Fundjava fillon mirë me Hënën në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut. Edhe nëse ka raste të vështira, gjithmonë e gjeni forcën për të reaguar për të shkuar përpara. Për të zgjidhur problemet kurrë nuk dështoni, sikurse nuk vuani edhe nga lodhja po ashtu. Megjithatë, ju jeni tani në pozitë ku dëshironi të merrni rezultate të reja. Ju po i vendosni vetvetes qëllime ambicioze dhe për t’i arritur ato jeni gjithashtu të gatshëm për ta vënë veten kundër dikujt. Fundjava, moment për të kaluar në gëzim.

Virgjëresha:

Ka një përmirësim gradual gjatë pjesës së parë të javës. Pengesat kurrë nuk mungojnë, por për fat të mirë ju arrini t'i menaxhoni ato, me qetësi. Pikërisht për këtë arsye, mes ditës së sotme dhe ditës së nesërme, sidomos të dielën, 13 janar, duhet të shmangni reagime shumë të drejtpërdrejta dhe të zymta. Në të vërtetë ju nuk dëshironi të jepni një imazh të impulsivit tuaj. Dhe për të thënë gjëra që nuk mendoni me të vërtetë mund të krijoni pasoja të vështira, atëherë ju mbetet vetëm që t’i menaxhoni ato. Mbani qetësi dhe shtyjeni zgjidhjen e disa konflikteve për javën e ardhshme.

Shigjetari:

Gjithçka që bëni dhe gjithçka që thoni gjatë kësaj fundjave nuk do të kalojë pa u vënë re. Horoskopi i Paolo Fox sot sinjalizon se për të bërë kushtin tuaj astrologjik të veçantë do të keni favorin e Marsit, Venusit dhe Jupiterit, si dhe aspektin e shkëlqyer të Hënës. Pra, mund të ketë disa të mira.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: