Efektivi i policisë shkon në protestë me makinë civile, konfliktohet me banorët e Astirit

Efektivi i policisë shkon në protestë me makinë civile, konfliktohet me banorët e Astirit
Banorët e zonës së Astirit vazhduan protestën ku kundërshtojnë projektin e Unazës së Re për të 69 ditë.

Gjatë tubimit kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të zonës u regjistrua edhe një incident midis banorëve dhe një efektivit të komisariatit numër 6 që shkoi në vendngjarje me automjet civil.

Banorët shprehen se do t`i mbrojnë pronat e tyre me jetë edhe pse qeveria po përpiqet ti përçajë.

Në mbështetje të protestës ishin edhe deputeti i opozitës, Klevis Balliu, i cili thekson se ky projekt do të anulohet, në të kundërt protesta do vazhdojë. /l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: