Deputeti i PD-së e quan Ramën grabitës me maskë klouni

Deputeti i PD-së e quan Ramën grabitës me maskë klouni
Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi, e quan kryeministrin Edi Rama, si hajdutin dhe grabitësin më të madh të Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Në një mesazh në rrejtin social Bylykbashki shkruan: “Grabitësi me maskë klouni. A ka njeri me dy pare mend qe ka dyshim qe Rama eshte grabitqar si nje piranje i fondeve dhe pasurive publike?

Koncesionet, PPP-te, taksat qe rriten dhe parate e taksave qe shkojne per te paguar koncensionet e oligarkëve, tenderat me maksimumin e fondeve me nje garues te vetem, cmimi i karburantit i larte edhe kur bie Euro, 30 milionë euro te vjedhura me dokument te falsifikuar. Doni me? ‎

A ka njeri dyshim qe Rama eshte nje sharlatan qe politiken e sheh ‎si karagjozllek qe nga menyra si cakton ministrat per t'i perdorur si grabitës, deri tek shitja e shkeljes se te drejtave si "berje shteti"?

Sonte grabitqari dhe sharlatani‎ bëjnë xing bashke tek nje person. Gjithsesi, nuk është hera e pare. Duartrokisni dhe filloni debatoni a është grabitës apo kloun...por ne fakt, ai është dy në një”. /l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: