Arsenali i ka fiksim shqiptarët, kërkon të sjellë mesfushorin e radhës

Arsenali i ka fiksim shqiptarët, kërkon të sjellë mesfushorin e radhës
Arsenali kërkon të ketë një tjetër shqiptar në përbërje. Bëhet fjalë për Dionis Avdiajn. Gazeta “Blic” shkruan se klubi anglez ka shfaqur interes për 22- vjeçarin që aktualisht aktivizohet në Holandë te Uillemi II.

Lojtari i Kosovës është mjaft i kërkuar në treg duke qenë se po kalon një formë të mirë tek ekipi i tij. Avdiaj ka realizuar 8 gola dhe 6 asiste në 18 takime ku është aktivizuar. /l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: