A do të firmoset emërimi surprizë në Ministrinë e Brendshme

A do të firmoset emërimi surprizë në Ministrinë e Brendshme
Pas marrjes së postit të Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi do të kryej edhe “goditjen” e radhës për të vendosur mbi “shina” institucionin mjaft të debatuar.

Muhamet Rrumbullaku, një drejtues karriere në radhët e Policisë së Shtetit pritet të emërohet drejtor i SHÇBA-së, duke i dhënë ministrit të ri mundësi në informacionin për atë ç’ka ndodh në radhët e uniformave blu.

Ende nuk është zyrtarizuar vendimi por burime nga dikasteri i Rendit pohojnë se ky dhe të tjera ndryshime po bëhen gati në ndodhin në Ministrinë e Brendshme. /l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: