Sot, mot i ftohtë dhe me vransira

Sot, mot i ftohtë dhe me vransira
 

Sipas burimeve meteorologjike shqiptare sot, moti do jetë nën dominimin e masave ajrore me origjinë verilindore duke ndikuar me mot të kthjellët dhe të ftohtë. Sipas parashikimeve pasditja do të sjellë kalime vranësirash më të dukshme në Juglindje duke sjellë shira të dobët në ekstremn Jugor si dhe reshje të pakta dëbore në Juglindje të vendit.

Era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -3 gradë deri në 19.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: