Salmon me Asparag!

Salmon me Asparag!
 

role salmoni

ca shparguj

stika, kungull

salcë panxhari

një spec i kuq

pure lulelakre.

 

Marrim një fileto salmoni. E mbushim me asparag të bardhë, stika pishe, 1 lugë çaji mustardë, pak kripë e pak piper. E mbështjellim role dhe e lidhim me bar qepe. Në një tigan hedhim 2 kupa lëng pule dhe e ziejmë. Një boçe lulelakër e ziejmë në avull për 5 minuta. Më pas e shtypim derisa të thërrmohet. Hedhim 2 lugë gjelle qumësht, grijmë 10 gr mocarela, 1 lugë çaji salcë soje dhe 1 lugë gjelle fara susami, pak kripë, pak piper. I trazojmë derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme. Kungullit i heqim pjesën e brendshme.

E mbushim me purenë e lulelakrës. E fusim në furrë në temperaturë 200 gradë për 8-10 min.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: