Rikthimi aq i pritur i Armando Sadikut, “arma” plus e Panucci-t

Rikthimi aq i pritur i Armando Sadikut, “arma” plus e Panucci-t
Tek klubi i tij spanjoll i Levante, sulmuesi Armando Sadiku, bashkë me pesë lojtarë të tjerë ishte klasifikuar në përballjen e Kupës së Mbretit, si pjesë e infermierisë, por pritet rikthimi i tij i plotë në fushë dhe rikuperimi i plotë në fillimit të muajit shkurt.

Sulmuesi kryesor i Kombëtares do të jetë një “armë” plus për Shqipërinë në kualifikueset e Euro 2020, kur si ndeshje të parë do të kemi atë me Turqinë në muajin mars.

Megjithatë, Panucci pas dy vjetësh në stol duhet të ketë edhe alternativa.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: