Maska me avokado

Maska me avokado
Kjo është një maskë e përkryer për lëkurë të thatë që acarohet nga moti. Përzieni me pirun një avokado të qëruar, shtoni një lugë gjelle vaj ulliri 100% natyral, disa pika vaj bajamesh, lini ose suzami (të cilat janë perfektë për lëkurën e thatë). Aplikojeni në fytyrë dhe qafë, mbajeni për 10-20 min, në këtë mënyrë i keni dhënë lëkurës shumë vitamina dhe antioksidante të cilat do ta mbrojnë lëkurën nga acarimi dhe tharja.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: