Lexoni sot, 6 Dhjetor 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"

Lexoni sot, 6 Dhjetor 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"
PROTESTAT PËR PRONAT, PSE ZGJIDHJA I TAKON PD-SË

Partia kryesore e opozitës i ka dalë në krah familjeve dhe bizneseve që kanë ndërtuar pranë Unazës së madhe. Partitë e tjera, si ajo Republikane, Balli Kombëtar, Lëvizja e Legalitetit, etj., i mëshojnë fort kthimit të pronave të ligjshme. Në këto kushte, PD gjendet e vetme në kauzën aktuale. Opinionisti i “Albanian Free Press”, Eduard Zaloshnja, shpjegon pse i takon PD-së, që të luftojë për çdo centimetër tokë që nuk i është kthyer, apo dëmshpërblyer pronarëve të ligjshëm qysh nga viti 1945. Pse toka s’duhet t’i jepet më investitorëve strategjikë - oligarkë dhe kompani off-shore dhe si këta duhet të paguajnë pronarët legjitimë, me vlerën e tregut

 

VRASJA E MARIO ISAK

Reagimet e nxituara nuk i shërbejnë fqinjësisë së mirë

MEPJ e lidh rastin e të ndjerit Mario Isak, me krime të tjera, aludon për akte raciste dhe ekstremisto-politike. MPJ e Greqisë: Tirana zyrtare mos përgjithësojë ngjarjet

 

RAPORTI

Shteti abuzon me shtetin, KLSH: Janë zhdukur një miliard euro

 

TARIFAT

Studentët radikalizojnë protestat, tre kërkesat drejtuar Arsimit

 

SHËNDETI

Antibiotikët, kur përdorimi i tepërt i tyre rrezikon jetën e njerëzve

 

DOSSIER EKSKLUZIV

“Si donim t’i sofistikonim avionët kundër armikut, por dështuam me fikje motorrësh”

INTERVISTA/ Flet ish-specialisti i riparimit dhe gatishmërisë së avionëve MIG, Fillota Koruni: “24 prilli 2001 shënoi edhe ditën e fundit të fluturimit të aeroplanit MIG-21, në një paradë ajrore mbi qiellin shqiptar në Rinas. Ky ishte fundi tragjik që kryqëzoi aviacionin luftarak shqiptar!”

 

SPORT

Fiorin Durmishaj, “ëndrra” e braktisur kuqezi? 

Dy kuqezinj largohen papritur nga Athina e Bukureshti

LEXONI GAZETËN E PLOTË DIGJITALE FALAS!

Shpërndajeni me miqtë tuaj: