Horoskopi i javës 03-09 dhjetor 2018 nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Horoskopi i javës 03-09 dhjetor 2018 nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox
Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

12 - Virgjëresha

Dhjetori është një muaj akomodimi, edhe në nivel ekonomik. Dikush mund të mos ketë marrë para që ishin planifikuar dhe për këtë arsye do të ketë stres e nerva. Sa për ndjenjat, megjithatë, është një qiell i qetë dhe nuk ka lajm të madh. E enjtja, 6 dhjetor dhe e premtja 7 dhjetor janë ditë kur duhet t'i kushtoni vëmendje stomakut.

11 - Binjakët

Kjo është një periudhë në të cilën ka tensione që duhen zgjidhur. Por gjërat po ndryshojnë, për shembull pikat e referencës ose njerëzit. Disa situata po rriten, por mund të arrihen vetëm duke patur durim dhe duke pritur. Vëmendje për dashurinë dhe familjen, sidomos për disa mosmarrëveshje ndërmjet të enjtes 6 dhjetor dhe të premtes 7 dhjetor.

10 - Luani

Luani është duke u përgatitur për projekte, por në këto ditë do të ballafaqoheni me një realitet të pavetëdijshëm. Në veçanti, ata që kanë ndryshuar vendet e punës dhe ata që kërkojnë një aktivitet profesional, janë nën presion. E martë, 4 dhjetor dhe e mërkurë, 5 dhjetor janë ditët më të mundimshme, që nga e enjtja më 6 dhjetor, në vend të saj është rikuperuar. Duhet thënë megjithatë se kjo periudhë është preludi për një janar të vendosur më mirë.

9 - Ujori

Për disa muaj Ujori ka luftuar për të qëndruar mbi ujë. Në këto javët e fundit të 2018, ju do të duhet të përpiqeni për të vënë në vend disa situata që mbetën të pazgjidhura në muajt e parë të vitit. Në një nivel sentimental do të jetë e nevojshme të jeni të kujdesshëm dhe t'i kushtoni vëmendje marrëdhënieve të çiftit, disa lidhje që vazhdojnë prej njëfarë kohe, në dhjetor do të duhet të ringjallen.

8 - Peshorja

Kush në këto ditë është në kërkim të një dashurie ose dëshiron të ketë konfirmime, është e detyruar të ndalojë. Por idetë tuaja janë të shkëlqyera, për shembull në vendin e punës që kanë, janë shumë të favorizuar. Njerëzit e jashtëm mund të kundërshtojnë disa nga zgjedhjet tuaja, siç janë disa të afërm, prandaj është mirë të jeni të kujdesshëm.

7 - Shigjetari

Jupiteri është pozitiv, por ende nuk po përjetoni një situatë optimale. Shigjetari po ndryshon jetën ose po pret të bëjë atë. Vitaliteti juaj përfshin njerëzit rreth jush, por duhet të jeni të kujdesshëm dhe mos e teproni: keni nevojë për pushim. E enjte, 6 dhjetor dhe të premten, më 7 dhjetor, Hëna është në shenjë. Gjërat do të përmirësohen në 2019, veçanërisht që nga janari.

6 – Gaforrja

Problemet e vetme të kësaj periudhe janë përcaktuar nga dashuria. Në këto ditë shumë njerëz po përjetojnë një krizë sentimentale, ose ndoshta kanë dyshime në mes dy ose më shumë historive. Dhjetori është një muaj, megjithatë, i frytshëm, me burime të mëdha dhe qartësi. E martë 4 dhjetor dhe e mërkurë 5 dhjetor janë ditët më të mira për të kuptuar se çfarë po ndodh në mendjen tuaj.

5 - Demi

Puna dhe çështjet ekonomike fillojnë të përmirësohen. Në ndjenja ka më shumë siguri se në të kaluarën. Prej të dielës, më 2 dhjetor, Venusi fillon tranzitin në shenjë; prandaj do të ketë një dëshirë për qartësi dhe Demi do të tentojë të ndërpresë situata të pasigurta.

4 - Peshqit

Javë interesante për shenjën e Peshqve. Venusi dhe Marsi janë të favorshëm dhe ky tranzit sjell një frymë të qetësisë në ndjenja, shumë të favorizuara këtë javë. Gjërat do të bëhen më mirë në punë dhe mund të ketë disa gjëra të reja.

3 – Dashi

E enjte, 6 dhjetor dhe e premte, 7 dhjetor, Hëna do të jetë e favorshme dhe prandaj dashuria mund të rimëkëmbet pozitivisht. Disa Desh mund të vendosin të rishikojnë disa situata. Pra, kushtojini vëmendje një historie që sapo ka përfunduar: mund të dëshironi të ktheheni.

2 - Bricjapi

Venusi dhe Marsi janë në një aspekt pozitiv. E hënë 3 dhjetor dhe e martë 4 dhjetor janë ditët më të mira të një jave, megjithatë, shumë pozitive. Por kini kujdes se si të menaxhoni situatat sentimentale dhe fjalët që përdoren, këto kanë peshë dhe mund të ndikojnë negativisht. Disa mund të kenë mendime të dyta.

1 - Akrepi

E martë, 4 dhjetor dhe e mërkurë, 5 dhjetor janë ditët më të mira në të cilat mund të merrni disa surpriza të këndshme. Në punën që përmirësohet, por edhe në fushën sentimentale. Dashuria, sidomos, në këtë periudhë është shumë e pasionuar dhe në dhjetor shprehet në maksimum. Në këtë muaj do të takohemi me shumë njerëz, si miq.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: