Aksidenti në Itali, një shqiptar në koma pas përplasjes

Aksidenti në Itali, një shqiptar në koma pas përplasjes
Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Itali, ku një shqiptar ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në koma.

Ngjarja ka ndodhur në Reggio Emilia dhe shqiptari rreth 46 vjeç është në spital. Ende nuk është identifikuar nga policia.

Sipas policisë, ka qenë një 31-vjeçar italian që ka shkaktuar aksidentin.

Shqiptari ka qenë duke ecur kur është përplasur.

Ai është dërguar në gjendje të rëndë në spital dhe ndodhet në reanimacion.

/l.k./

Marrë nga www.reggiosera.it

Shpërndajeni me miqtë tuaj: