Si të gatuani një sallatë proteinash!

Si të gatuani një sallatë proteinash!
100 g qiqra të ziera

½ kastraveci të vogël

½ domateje të vogël

2 feta qepë, kripë

1 lugë vaj ulliri,

 fletë borziloku.

 

Para zierjes qiqrat hidhini në ujë, në mënyrë që të bymehen, më mirë është t’i hidhni në ujë gjatë natës. Grini qepën, kastravecin dhe domaten dhe në një enë përziejini këto perime me qiqrat. Përbërësit përziejini mirë, shtoni kripën, piperin dhe vajin e ullirit.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: