Manchester përmbys në minutat e fundit, Real Madrid dhe City e kthejnë në "tenis"

Manchester përmbys në minutat e fundit, Real Madrid dhe City e kthejnë në "tenis"
Manchester United duket se është rikthyer teksa në supersfidën e mbrëmjes djatë e kuq kanë arritur të fitojnë një ndeshje mjaft të veshtirë.

Pas dy fitoreve në kampionat, "djajtë" janë rikthyer tek fitorja edhe në Champions teksa përmbysën gjithçka ndaj Juventusit, duke fituar 2-1 dhe marrë 3 pikë që i ngjet të dytit në grupin H.

Ronaldo zhbllokoi shifrat, ndërsa Mata e autogoli i Sandro i dhanë fitoren "djajve" që janë një hap larg kualifikimit në raundin tjetër.

Mga krahu tjetër Manchester City, mposhti lehtësisht 6-0 Shakhtar Donetsk ndërsa  Reali i Madridit, mposhti 5-0 Viktoria Plzen.

Fitore komode mori Bayern Munich, 2-0 ndaj AEK Athens, ndërkohë që takimi Lyon-Hoffenhaim u mbyll në barazim 2-2. Në shifra të barabarta u mbyll edhe takimi mes Benfika e Ajax, i cili përfundoi 1-1.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: