Ish-kryekomunari shkaktoi aksidentin me dy të vdekur në Korçë

Ish-kryekomunari shkaktoi aksidentin me dy të vdekur në Korçë
Ish-kryetari i Komunës së Libonikut të Maliqit është shkaktar i aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e sotme në unazën e qytetit të Korçës, duke lënë pas dy të vdekur.

Petrit Kupe, 61-vjeç, ish-administrator i njësisë Libonik, po udhëtonte me shpejtësi të lartë me mjetin e tij tip "Volswagen", duke shkaktuar përplasjen me një mjet tjetër dhe më pas, u përplas për vdekje 34 vjeçari Sokol H. me të bijën 6 vjeçare.

/l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: