Test seksualiteti: Kalkulo kuocientin tënd të erotizmit

Test seksualiteti: Kalkulo kuocientin tënd të erotizmit
Nga Laura de Laurentiis         

Konsulencë teknike nga Annalisa Pistuddi, psikologe dhe seksologe

Sa arrin të përfshihesh në intimitet? A di si të arrish në zemrën e tij, në mendjen e tij duke kaluar nga orgazma? A arrin të jesh e domosdoshme si partnere seksuale? Nëse kërkon të argëtohesh, merr laps e letër dhe zbulo këtu kuocientin tënd të erotizmit duke lexuar në fund rezultatin.

 

  1. Ndërsa bën dashuri, ai gabon e nuk arrin të të presë. Ti i thua:

a –Mos u shqetëso. Ishte gjithsesi bukur…

b – Ehu, mund të bësh më mirë se kaq. Ma dëshmo këtë.

c – Ti s’je as një djalosh!

  1. Ai të kërkon të bëni dashuri teksa ti vesh veshjen e preferuar. Ti zgjedh të veshësh:

a – Robdishan shtëpie

b – Një këmishë të tijën

c –  Xhinse të grisura

  1. Të tërheq të bësh seks në:

a – Në avion

b – Në një pyll

c –  Në ashensor

  1. Seks i paparë nën ritmin e:

a –   “Il mare d’inverno” nga Loredana Bertè

b –   “L’importante è finire” nga Mina…

c –    “Felicità” nga Al Bano e Romina

  1. Në darkë me miqtë, ai të pëshpërit në vesh fraza të nxehta e të thotë të ikni:

a – Ndihesh në siklet

b – Eksitohesh

c – Bezdisesh

  1. Herën e parë që bëni dashuri dhe ai ka mungesë ose probleme ereksioni. Ti mendon që:

a – Është pre e ankthit të aktit seksual

b –   ndihet në siklet për fajin tënd

c –  Një akti i parikuperueshëm

  1. Të mbështet një luleshtrydhe në kërthizë dhe ulet që ta shijojë. Ti:

a – Shokohesh

b – Shkon me vrap në kuzhinë të marrësh edhe kremin e pastiçerisë

c –  E lejon që të vazhdojë

  1. Në dhomën e gjumit do të vendosje si afrodiziak:

a – “Dhia me violinë” të Chagall

b –  “Iris” nga Van Gogh

c – “Nimfat” nga  Monet

  1. Cilën skenë pasionale filmi do të doje të mishëroje:

a – Pretty woman

b – Titanik

c –  Via col vento

  1. Pozicioni yt “orgasëm e garantuar” është:

a – Amazona (ti lart, ai poshtë)

b – Anësori, fytyrë përballë fytyrës

c –  Misionari (ai sipër)

 

Pikët

1: 5 pikë A; 10 pikë B; 0 pikë C

2: o pikë A; 5 pikë B; 10 pikë C

3: 0 pikë A; 10 pikë B; 5 pikë C

4: 10 pikë A; 0 pikë B; 5 pikë C

5: 5 pikë A; 10pikë B; 0 pikë C

6: 10 pikë A; 5 pikë B; 0 pikë C

7: 0 pikë A; 10 pikë B; 5 pikë C

8: 20 pikë A; 5 pikë B; 10 pikë C

9: 10 pikë A; 5 pikë B; 0 pikë C

10: 5 pikë A; 20 pikë B; 10 pikë C

Nga 90 e lart - Në Top Formë

Sensitive, ironike, me humor, pak fodulle, por me klas. Posesive, bujare, por edhe të vendosur për të marrë atë që ju meritoni pa qenë irrituese. Kjo është që ju bën të jeni super në seks (dhe gjithashtu në dashuri) kështu që ju keni një klasifikim në nivelin më të lartë. Ju e dini se si të intrigoni dhe pastaj të pushtoni, ju jeni Mbretëresha e Zemrës, balsamike dhe rivitalizuese, e paqëndrueshme por e dashur, plot hapa, të afta për të luajtur dhe për t'u përfshirë. Me dy fjalë: absolutisht e veçantë.

Këshilla: Lëreni gjithçka dhe bëhuni mësuese e joshjes: do të ishte e padrejtë nëse mbani artin tuaj të gjithë për veten tuaj, pa i zbuluar sekretet askujt.

Nga 50 në 89   Kënaqshëm

Nuk është tek ju impulsi i jashtëzakonshëm për t’u dhënë plotësisht, sepse ju kënaq të ndjeni veten krijues të përmbushjes së të dashurit tuaj. Femërore në kuptimin më të pasur dhe më të ndryshëm të termit, në seks ju prireni të vendosni veten në dispozicion të plotë të partnerit, instinktivisht duke pasur sukses në intuitën e dëshirave më të fshehta të tij dhe më pas duke kënaqur ato para se të shpreheni. Mënyra juaj për të mirëpritur dhe për t'u kujdesur për kënaqësinë tuaj ju siguron një nivel të kënaqshëm të seksualitetit.

Këshilla: Vazhdoni në këtë rrugë sepse ju mund të bëni veten të domosdoshme për të, por së paku jepini vetes pak egoizëm të shëndetshëm. Ka edhe kënaqësi personale, përveç tij!

Më pak se 50:   Modestë

E kontrolluar, racionale, monotone (në realitet më shumë formë se sa substancë) në intimitet tenton të jetë hiperkritike ndaj performancës së saj, ju keni vështirësi të braktisni veten, ju kurrë nuk mund ta lironi pjesën e mbetur të fëmijës. Megjithatë, keni potencial të jashtëzakonshëm që mund t'ju bëjë një dashnore të mahnitshme, të aftë për të tronditur shqisat dhe për të marrë zemrën dhe mendjen e të robëruarve. Lejo veten të ndryshosh, zbutuni dhe kuota juaj tani modeste do të fitojë çuditërisht.

Këshilla: Përqendrohuni më shumë në atë që doni për të dhe përpiquni të injoroni se sa ai nuk ju bind. Nëse keni arritur t’i jepni më shumë besim, ai gradualisht do të jetojë deri në pritjet tuaja.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: