SPANJA/ Enrique fton vetëm një lojtar të Barçës dhe e injoron këtë fakt

SPANJA/ Enrique fton vetëm një lojtar të Barçës dhe e injoron këtë fakt
Trajneri i kombëtares së Spanjës, Luis Enrique refuzoi të fliste për vendimin që la jashtë Jordi Alba apo për faktin se ka thirrur vetëm një lojtar të Barcelonës.

Enrique u dorëhoq në verë të vitit 2017 nga Barcelona dhe fitoi vetëm Sergio Busquets për ndeshjet e ardhshme kundër Uellsit dhe Anglisë.

Ai tha se nuk i intereson ky fakt, përveç se shprehu bindje se ka listën me lojtarët më të mirë të Spanjës.

Diego Costa nuk është rikuperuar ende ndërsa te Spanja ka vend për Paco Alcacer.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: