SARANDË/ Fadromat e IKMT-së tek “Syri i kaltër”, prishen ndërtimet pa leje

SARANDË/ Fadromat e IKMT-së tek “Syri i kaltër”, prishen ndërtimet pa leje
Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur një aksion në zonën e Sarandës.

Qëllimi është shembja e disa objekteve pa leje në zonën turistike të njohur si “Syri i kaltër”.

Bëhet fjalë për ndërtime druri, një dhe dykatëshe.

OSSEE ka njoftuar se, për arsye sigurie, në këtë zonë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 09.00 deri në orën 13.00. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Foto: Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: