Ronaldo përmbys me dygolësh Empolin

Ronaldo përmbys me dygolësh Empolin
Kur luhet pjesa e dytë e ndeshjes mes Juves dhe Empolit, bardhëezinjtë janë në avantazh pas një pjese të parë ku emboli kishte epërsinë e një goli që në minutën e 28-të, me shënues Kaputos.

Por, në pjesën e dytë e gjithë “skena” ishte për Kristiano Ronaldon. Portugezi shënoi golin e barazimit me një penallti, ndërsa në të 70-tën, përmbysi gjithçka pas një supergoli nga jashtë zone.

/l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: