Rama nis batutat: Nesër ca fjalë për Lloto Opozitën e për bastet e gjysmagjelave të kazanit politik

Rama nis batutat: Nesër ca fjalë për Lloto Opozitën e për bastet e gjysmagjelave të kazanit politik
Ditën e nesërme pritet të shkojë në Kuvend, ligji për lojërat e fatit, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove dhe basteve pas 31 dhjetorit.

Kjo gjë është lajmëruar edhe nga kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në ‘Tëitter’.

“Nesër në Kuvend për Ligjin që ndalon Bixhozin (kazino, baste sportive, baste për gara qensh, kuajsh, luftra gjelash, off apo online, pa asnjë përjashtim)!

E po nesër dhe ca fjalë për Lloto Opozitën e për bastet e gjysmagjelave të kazanit politik të baltës së shpifjeve e të akuzave”, shkruan Rama.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: