Pochettino: Messin mund ta kisha shok, ishte pranë Espanjol më 2005

Pochettino: Messin mund ta kisha shok, ishte pranë Espanjol më 2005
Napoli-Liverpool është një ndër ndeshjet kryesore të mbrëmjes së sotme. Po ashtu edhe Totenhem-Barcelona.

Trajneri i Totenhem, Mauricio Pochettino, para ndeshjes, tha se Lionel Messi në vitin 2005 kur ai ishte lojtar i Espanjol, mund të ishte bërë shok skuadre me të.

“E kujtoj atë verë, ai ishte shumë pranë kalimit te Espanyol,” tha Pochettino. - “Nëse do të vinte, mund të bëhej lojtari më i madh i Espanyol. Ne mund të ishim shok ekipi dhe tani mund të isha ende duke drejtuar Espanyol”, theksoi Pochettino.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: