Ndeshja CSKA Moskë-Roma/ Tifozët rus shembin shkallët, dhjetëra të plagosur në Romë

Ndeshja CSKA Moskë-Roma/ Tifozët rus shembin shkallët, dhjetëra të plagosur në Romë
Një incident ka ndodhur në një metro në Romë teksa disa trifoze rus kanë plagosur dhjetëra persona.

Teksa pritet të nisë ndeshja mes CSKA Moska dhe Romës, tifozët rus po marshonin drejt stadiumit Olimpiko për të parë ndeshje e Champions League.

Në metra tifozët e CSKA Moska kanë shembur shkallën lëvizëse të metrosë së linjës A në stacionin Republika.

Dhjetra persona kanë mbetur të plagosur nën strukturën e shkallës, nga ku 5 prej tyre janë në gjëndje të rëndë.

Mes të plagosurve dhe tifozë rusë.

 

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: