Monako preket nga kriza më e thellë e futbollit në Europë

Monako preket nga kriza më e thellë e futbollit në Europë
Manchester United, Bayern Munich, Real Madrid dhe Barcelona janë duke luftuar një moment të përbashkët krize, që i kanë mbërthyer gjatë javëve të fundit.

Por mund të jetë edhe më keq.

Rënia e Monakos poshtë tabelës së Ligës 1 në Francë ka qenë drastike këtë sezon.

Pasi fituan titullin dy vjet më parë dhe përfunduan të dytët në sezonin e kaluar, ata tani janë ngulitur në fund, mes tre skuadrave që rrezikojnë rënien.

Pas një humbje 2-1 në shtëpi me Rennes të dielën, Monako ka prekur krizën më të madhe të klubeve të mëdha në Europë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: