Maskë zbutëse për duart me kungull

Maskë zbutëse për duart me kungull
Merrni një kungull të njomë e të vogël, pastrojeni atë nga lëkura, grijeni atë në një rende vogël.

Shtoni në një tas ku keni hedhur kungullin, 2 lugë çaji me ​​kos dhe 2 lugë bollgur të bluar.

Të gjitha bashkë përziejini mirë dhe përhapeni në duart tuaja, mbajeni aty për 15 ose 20 minuta.

Më pas shpëlani duart me ujë të ftohtë që të nxitet qarkullimi i gjakut.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: