LIGA E KOMBEVE/ Vendi i parë sukses, i treti dështim, Panucci “në mes”

LIGA E KOMBEVE/ Vendi i parë sukses, i treti dështim, Panucci “në mes”
Miqësorja me Jordaninë mbetet test për përballjen e së dielës me Izraelin në Beer Sheva.

Kjo ndeshje do të përcaktojë sa i përket mundësinë të kombëtares për ta mbyllur aventurën në Ligën e Kombeve në vendin e parë në grup, ose në vend të dytë.

Vendi  i tretë do të ishte dështim.

Vendi i parë do t’i jepte mundësinë Shqipërisë për të tentuar kualifikimin direkt në Europian dhe do të lehtësojë pozitat e Panucci-t për të mbyllur kontratën me sukses në stolin e Shqipërisë.

Liga e Kombeve

Liga C: Grupi 1/ 14 tetor

Izrael-Skoci 20:45

14 tetor

Izrael-Shqipëri 20:45

17 Nëntor

Shqipëri-Skoci

20 Nëntor

Skoci-Izrael

 

Klasifikimi

Skocia                   3

Shqipëria             3

Izraeli                    0

Shpërndajeni me miqtë tuaj: