Krem shtëpiak antirrudhë për sytë

Krem shtëpiak antirrudhë për sytë
Përbërësit:

2 lugë vaj ulliri;

3 lugë dyllë bletësh;

Një grusht valeriana dhe rozmarinë;

8 lugë ujë trëndafili.

Përgatitja:

Përbërësit e mësipërm ziejini në një enë për rreth 30 minuta. Pastaj kullojini. Ndërsa masa është ende e ngrohtë, shtoni dhe 8 lugë ujë trëndafili. Kremin ruajeni në derën e frigoriferit dhe përdoreni 1 ose dy herë në javë, përpara se të flini.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: