Kapen dy shqiptarët në Greqi, udhëtonin me 58 kg marijuanë

Kapen dy shqiptarët në Greqi, udhëtonin me 58 kg marijuanë
Dy shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet greke pasi u kapën me 58 kg marijuanë.

Policia ka ndaluar një automjet dhe ka sekuestruar 47 pako me 58 kg 280 gram marijuanë.

Shqiptarët e ndaluar janë shoferit i automjetit 51-vjeç dhe pasagjeri 29-vjeç.

Ky i fundit kishte hyre ilegalisht ne Greqi por u tregoi policeve një pasaportë që kishte një vule hyrje të falsifikuar

Gjithashtu u sekuestrua edhe 2 celularë me 2 karta SIM, 240 euro dhe 2500 lek.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: