Derbi Inter-Milan, sot përballja e madhe

Derbi Inter-Milan, sot përballja e madhe
Derbi mes dy ekipeve të mëdha, atij të Interit dhe Milanit, është parashikuar që të zhvillohet sot në orën 20.30 të mbrëmjes dhe pritet të ndiqet me një vëmendje mjaft të madh nga tifozët.

Ai vjen pas një ndërprerjeje dy javore të kampionatit, ndërsa dy trajnerët kanë deklaruar se futbollistët respektivë janë gati për të dhuruar një sfidë spektakolare.

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanoviç, Skriniar, De Vrij, Asamoah, D’Ambrosio, Gagliardini, Brozoviç, Nainggolan, Politano, Perisiç, Icardi

Milan: Donnarumma: Zapata, Romagnoli, Calabria, Rodriguez, Kessie, Biglia, Bonaventura, Calhanoglu, Suso, Higuain.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: