Champions/ Mbrëmje surprizash, zhgënjejnë Bajerni dhe Reali, goleadë e Romës

Champions/ Mbrëmje surprizash, zhgënjejnë Bajerni dhe Reali, goleadë e Romës
Në Grupin E, Bayern dhe Ajax ndahen në paqe. Mats Hummels kaloi Bayern shumë shpejt në avantazh, por holandezët barazuan në pjesën e parë me Mazraoui. Në ndeshjen tjetër Benfika siguroi fitoren ndaj AEK në ndeshjen tjetër, 3-2, edhe pse me 10 lojtarë në fund.

Në Grupin F, Manchester City, që e kishte humbur ndeshjen e parë me Lion, siguroi fitoren e parë ndaj Hofenhaim, falë golave të Aguero e David Silva.

Në Grupin G, Real Madrid, kampion në fuqi i Champions, u gjend në disavantazh në Moskë, pas një gabimi të Kros, që i dha mundësi që në ‘2 Vlasic të shënonte për vendasit, gol që mbeti në fuqi deri në fund.

Në Grupin H, Juve pa Cristiano Ronaldon siguron kreun falë fitores 3-0 ndaj Young Boys, me tre gola të Dybala.

Champions/Sot 

Grupi E

AEK – Benfica                    2-3

Bayern M. – Ajax             1-1

Grupi F

Hofenheim – Manch C.  1-2

Lion - Shakhtar D.             2-2

Grupi G

CSKA M. - Real M.            1-0

Roma – Plzen                     5-0

Grupi H

Juve - Young Boys            3-0

Manch U. – Valencia       0-0

Champions/Nesër

Grupi A

21:00 A. Madrid - Club B.

21:00 Borusia D. - Monako

Grupi B

21:00 PSV - Inter

21:00 Totenham - Barcelona

Grupi C

18:55 PSG - Crvena Z.

21:00 Napoli -Liverpool

Grupi D

18:55 Lokomotiv M. – Schalke

21:00 Porto-Gallatasarai

Shpërndajeni me miqtë tuaj: