Basha: “Rama nuk asnjë shans të mbrojë as veten e as ministrat, ish ministrat, deputetët e kryebashkiakët kriminelë”

Basha: “Rama nuk asnjë shans të mbrojë as veten e as ministrat, ish ministrat, deputetët e kryebashkiakët kriminelë”
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sot pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama.

Në një mesazh në rrjetin social Basha shkruan: “Bashkëqeverisja e Ramës me krimin është fakt.

Bashkëpunimi me krimin për blerje votash është i provuar.

Rama nuk asnjë shans të mbrojë as veten e as ministrat, ish ministrat, deputetët e kryebashkiakët kriminelë nga përballja me drejtësinë e vërtetë.

Nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse të flasë përçart, duke sulmuar me gjuhë banditi ish kryeministrin, me shpresën e kotë se mund ta zhvendosë sadopak vëmendjen e mund të fitojë pak kohë për të mbyllur skandalin e radhës.

Turpi kombëtar ka emrin dhe fytyrën e tij!”

/l.k./

Shpërndajeni me miqtë tuaj: